0
825

Vinárstvo Világi winery

Világi Winery sídli v regióne medzi tromi riekami – Hronom, Dunajom a Ipľom. Toto čarovné miesto sa rozprestiera na nepravidelne zvlnených kopcoch južného cípu Hontu. Letmým pohľadom na panorámu vrchoviny ani nerozoznáte hranice medzi krajinami. Táto oblasť bola známa už v časoch starých Rimanov a Kvádov. Vnímali ju ako kultové miesto plné prírodných energií.

Zotriediť výsledky podľa:
abecedy
ceny

Világi winery Chardonnay Terroir Selection 2021

Világi winery
Világi winery Chardonnay Terroir Selection 2021
2021 Chardonnay
Skladom
16,20 €

Világi winery Merlot

Világi winery
Világi winery Merlot
2019 Merlot
Skladom
23,04 €
Zobraziť:

Vinárstvo Világi winery

Špecifická poloha priamo na vulkanickom podloží ovplyvňuje tunajšiu flóru. V stredoveku sa tu vyrábali najušľachtilejšie vína Ostrihomskej arcidiecézy. Veľké množstvo slnečných dní praje pestovaniu viniču. Porozumieť tomuto kraju bolo pre založenie vinárskych honov kľúčové.

Vína s nezameniteľnou chuťou sa vyrábajú vo vinárstve Világi Winery v malej obci Chľaba podľa starých tradícií a na základe najnovších odborných vinárskych poznatkov. Hovorí sa, že miestne vína sa rodia na láve. Je to vďaka vulkanickej pôde obohatenej o miocénové usadeniny a andezit sopečného pôvodu, ktoré dodávajú vínam úžasnú mineralitu.

Vínam venujú osobitnú pozornosť, pri ich výrobe dbajú na každý, aj ten najmenší detail. Hrozno pestujú organickým spôsobom, maximálne sa snažia rešpektovať ekosystém prírody. Pri výrobe vína považujú za dôležité zachovať jedinečnosť odrôd a terroiru. Hrozno ručne oberajú v plnej zrelosti, aby sa naplno prejavilo široké spektrum plných chutí a potenciál každej odrody.