Világi winery Merlot

23,04 € 19,20 € bez DPH
Skladom

Ide o významnú medzinárodnú odrodu, ktorú sme starostlivo a citlivo vyrobili s dôrazom na miestne tradície. Víno je tmavofialovej farby, jeho vôňa je rovnako hlboká a dokonale komplexná. Svet jeho vôní popri tých korenistých dotvárajú čierne čerešne a tóny slivkového brandy. V jeho chuti sa prejaví dlhých 21 dní macerácie na šupkách, ktoré vínu dodáva plnosť ďalej vystupňovanú zrením v nových drevených sudoch. Dúšok tohto vína pôsobí skôr chladivo, s dotykom minerálov, chuťou ostružín a sliviek a jemným náznakom sudového dreva.

Je možné konzumovať ho už teraz, má však vážny potenciál zrenia. Ovocné chute s podtónmi dreveného suda sa ešte dlhý čas budú rozplývať na našom podnebí.

Ideálna kombinácia k jedlá z diviny, hovädzieho mäsa a k syrom typu ementál.

5 / 5 (1x)

Vlastnosti vína

Vinárstvo: Világi winery
Krajina pôvodu: Slovenské vína
Odroda: merlot
Obsah cukru: suché
Ročník: 2019
Objem: 0,750l
Obsah alkoholu: 13,5%
Pôvod hrozna: Južnoslovenská vinohradnícka oblasť
Teplota podávania: 17-18°C
Teplota skladovania: 14-16°C
Zobraziť viac vlastností

Vinárstvo Világi winery

Világi Winery sídli v regióne medzi tromi riekami – Hronom, Dunajom a Ipľom. Toto čarovné miesto sa rozprestiera na nepravidelne zvlnených kopcoch južného cípu Hontu. Letmým pohľadom na panorámu vrchoviny ani nerozoznáte hranice medzi krajinami. Táto oblasť bola známa už v časoch starých Rimanov a Kvádov. Vnímali ju ako kultové miesto plné prírodných energií.

Recepty k vínu

Ďalšie vína tejto odrody

Ďalšie vína z tohto vinárstva