0
825

Vinárstvo Masi Agricola

Masi Agricola

Príbeh Masi sa začína v roku 1772, keď rodina Boscaini uskutočnila svoju prvú úrodu v prestížnych viniciach v „Vajo dei Masi“, údolí v srdci regiónu Valpolicella Classica. Po viac ako 200 rokoch vášnivého vinárstva je spoločnosť stále v rukách rodiny, ktorú vedie šiesta a siedma generácia.

Ako meradlo v umení výroby Amarone na svetovej úrovni, Masi neustále inovuje a odovzdáva svoje odborné znalosti v metóde Appassimento , ktorá sa praktizovala už od čias starých Rimanov.

Rodina vyrába vína, ktoré sú uznávané a oceňované vo viac ako 120 krajinách. Masi je tiež partnerom v skupinách a združeniach, ktoré propagujú vysoko kvalitné talianske produkty na medzinárodnej úrovni, ako sú: Fondazione Altagamma, Comitato Leonardo, Istituto Grandi Marchi a Amarone Families.

Zotriediť výsledky podľa:
abecedy
ceny

Modello Pinot Grigio DOC

Masi Agricola
Modello Pinot Grigio DOC
2022 Rulandské Šedé
Skladom
9,12 €

Modello Merlot

Masi Agricola
Modello Merlot
2022 Merlot
Skladom
12,50 €

Bonacosta Valpolicella Classico DOC

Masi Agricola
Bonacosta Valpolicella Classico DOC
2021 Cuvée Červené
Skladom
15,12 €

Campofiorin

Masi Agricola
Campofiorin
2019 Cuvée Červené
Skladom
18,00 €

Amarone Riserva Costasera DOCG 2017

Masi Agricola
Amarone Riserva Costasera DOCG  2017
2017 Cuvée Červené
Skladom
72,00 €
Zobraziť:
Masi Agricola

Vinárstvo Masi Agricola

Masi Agricola

Už viac ako štyridsať rokov Masi realizuje ambiciózny projekt rozvoja historických vinárstiev v spolupráci s:

  • Conti Serego Alighieri , potomkovia básnika Danteho a majitelia panstva Valpolicella s najdlhšou históriou a tradíciou
  • Conti Bossi Fedrigotti , prestížna značka z Trentina
  • Canevel , výrobcovia špičkových šumivých vín vo Valdobbiadene.

Masi tiež vlastní organicky spravované pozemky Poderi del Bello Ovile v Toskánsku a Masi Tupungato v Argentíne.

V roku 2022 Masi oslávila významné výročie: 250. zber (1772 – 2022) rodiny Boscaini v cenených vinohradoch Vaio dei Masi, malom údolí v srdci regiónu Valpolicella Classica. „Toto je príbeh o neoddeliteľnom spojení priezviska „Boscaini“ a miestneho mena „Vaio dei Masi“, poháňaného prácou tých istých členov rodiny, ktorí po celé generácie pestovali vinič, pretvárali hrozno na víno a predávať ho a zároveň udalosťami, ktoré sa týkali tej pôvodnej, zakladajúcej vinice. Bola získaná a neskôr integrovaná do stále väčších majetkov, ako jej meno poznačilo ľudskú a podnikateľskú cestu mojej rodiny, až po dnešnú Masi Agricola SpA,“ vysvetľuje Sandro Boscaini, prezident Masi Agricola.