Modello Pinot Grigio DOC

9,12 € 7,60 € bez DPH
Skladom

Svieže biele víno, vyrobené z ručne zbieraného hrozna odrody Pinot Grigio, pochádzajúceho predovšetkým z panstva Stra’ del Milione. Každý dúšok tohto ovocného a nesmierne moderného vína odzrkadľuje pravú pohostinnosť Benátska. Šťavnatá a živá vôňa je bohatá na ovocné tóny po hruške, ananáse a grapefruite. Dlhotrvajúca chuť je sprevádzaná príjemnou kyselinkou.

Odporúčame servírovať pri teplote 8-10°C.

Víno je príjemný spoločník k rizotu, smotanovým cestovinám, kuraciemu mäsu či grilovanej rybe. Perfektne sa hodí aj k vegetariánskym pokrmom.

 

K vínu Vám vieme vyrobiť osobné venovanie ZADARMO! Stačí napísať text venovania do poznámky pri objednávke.

Darčekové obaly na víno nájdete TU!

Skvelý TIP na chutné paštéty a teriny k tomuto vínu nájdete TU!

0 / 5 (0x)

Vlastnosti vína

Vinárstvo: Masi Agricola
Krajina pôvodu: Talianske vína
Obsah cukru: nezaradené
Ročník: 2022
Objem: 0,750l
Pôvod hrozna: Veneto, Taliansko
Teplota podávania: 8-10°C
Teplota skladovania: 10-12°C
Kategória: IGT
Zobraziť viac vlastností

Vinárstvo Masi Agricola

Masi Agricola

Príbeh Masi sa začína v roku 1772, keď rodina Boscaini uskutočnila svoju prvú úrodu v prestížnych viniciach v „Vajo dei Masi“, údolí v srdci regiónu Valpolicella Classica. Po viac ako 200 rokoch vášnivého vinárstva je spoločnosť stále v rukách rodiny, ktorú vedie šiesta a siedma generácia.

Ako meradlo v umení výroby Amarone na svetovej úrovni, Masi neustále inovuje a odovzdáva svoje odborné znalosti v metóde Appassimento , ktorá sa praktizovala už od čias starých Rimanov.

Rodina vyrába vína, ktoré sú uznávané a oceňované vo viac ako 120 krajinách. Masi je tiež partnerom v skupinách a združeniach, ktoré propagujú vysoko kvalitné talianske produkty na medzinárodnej úrovni, ako sú: Fondazione Altagamma, Comitato Leonardo, Istituto Grandi Marchi a Amarone Families.

Ďalšie vína tejto odrody

Ďalšie vína z tohto vinárstva