0
825

Vinárstvo Cielo e Terra

Cielo e Terra

Cielo e Terra má dva korene v regióne Veneto, rodinu Cielo a vinárov z pivníc Berici Colli. A zrod samotného vinárstva sa traduje od r. 1908 na vidieku Vicenza.

Ich vinice sa rozprestierajú na vrchoch Berici, na území sopečného pôvodu, ktoré sa nachádza južne od Vicenzy, mesta presláveného dielami architekta Andrea Palladia, ktorý ho zasvätil ako pamiatku UNESCO. Vďaka širokým lesom a vynikajúcemu podnebiu, blízkosti mora a ochrane Malých Dolomitov je táto krajina ideálnym miestom na pestovanie viniča už od staroveku. Tu sa vyrábali vína Garganega a Tai a majú najstaršie svedectvo o výrobe vína Prosecco. O Prosecco di Monte Berico sa v skutočnosti hovorí v „Roccolo Ditirambo“, literárnom diele z roku 1754. 

Cielo e Terra
Zotriediť výsledky podľa:
abecedy
ceny
Zobraziť:
Cielo e Terra

Vinárstvo Cielo e Terra

Cielo e Terra

V posledných rokoch vinárstvo vysadilo nove vinice, čo viedlo k zvýšeni koncentrácie extraktu, polyfenolov a cukornatosti. Výsledok ich práce v podobe vína putuje do DOC Colli Berici, DOC Vicenza, DOC Arcole, IGT Veneto a IGT TreVenezie. 

Biele vína zastupujú Pinot Grigio , Prosecco Garganeg a, Chardonnay , Sauvignon , Pinot Bianco , Tai Bianco , Trebbiano , Manzoni Bianco a Malvasia. 

Z červených vín Merlot, Cabernet Sauvignon , Cabernet Franc, Pinot Noir , Tai Rosso a Raboso.

Aby sa vinič mohol čo najlepšie prejaviť, musí rásť v prírodzenom, chránenom a rešpektovanom prostredí, a preto podporujeme našich vinárov v produkcii rôznych línií BIO VÍNA .

Početné vinice boli zmenené v súlade s predpismi CCPB s cieľom reagovať na čoraz viac pociťovaný dopyt spotrebiteľa po „prírodných“ produktoch a vytvoriť experimentálny vinohradnícky priestor na maximalizáciu využitia inovatívnych techník, ktoré sú čoraz šetrnejšie k životnému prostrediu.