0
825

Vinárstvo Masottina

Rodinné vinárstvo od roku 1946. Tri generácie členov rodiny tvoria syntézu poznatkov, ktoré vytvárajú a oživujú kvalitné vína v oblasti Conegliano, rešpektujúc hodnotu stáročnej tradície a s pozornosťou venovanou územiu jedinečného vinárstva Masottina.

Zotriediť výsledky podľa:
abecedy
ceny
Zobraziť:
Masottina

Vinárstvo Masottina

Masottina

Dokonalá syntéza medzi vedomosťami, tradíciou a modernosťou.

Výrobné technológie sú základom precízneho vinohradníctva a rešpektujúcej enológie, ktorej cieľom je vždy vyjadrovať to najlepšie. Spoločnosť Masottina sa zameriava pri výrobe talianskych vín a šumivých vín na dosiahnutie čo najlepšieho výsledku s dôrazom na neustály vývoj. 

Výrobná oblasť Prosecca sa rozprestiera na kopcovitom páse oblasti Treviso medzi mestami Conegliano, Vittorio Veneto, Pieve di Soligo, Vidor a Valdobbiadene.

Conegliano Valdobbiadene je oblasť historicky vhodná na výrobu skvelých vín. Značka Prosecco Superiore DOCG sa rodí medzi zelenými kopcami a miernymi svahmi . Je to oblasť, ktorá fascinuje krásou krajiny. Kopce a náhorné plošiny, niekedy dokonca aj strmé terasy, nasledujú jeden za druhým a kreslia jednu z najkrajších a udržiavaných vidieckych oblastí v Taliansku.

Práve špecifický terén a svahy, v korých sú vinice sa odzrkadlila aj v kvalite vín a tým sa odlišujú od ostatných. Niekto ich nazýva aj horské vína. Masottina dokázala interpretovať odhaliť všetok ich potenciál s dôrazom na mimoriadnu vinársku kultúru.