MIX bieleho vína od Jara Korbaša

45,71 € 38,10 € bez DPH 48,12 € pôvodná cena
Skladom
MIX bieleho vína od Jara Korbaša Akcia -5%

Rodinné vinárstvo Jara Korbaša, ktoré nás opäť očarilo, vydalo ďalšie biele skvosty. Tento krát sme od Jara vybrali neskutočný degustačný set bielych vín, naviac je s 5% zľavou. 

Rulandské Biele-Víno s mohutnou zlatou farbou. Aróma vína je expresívna a dominuje v nej prezretý ananás, jemná vanilka a strúhaný kokos. Chuť je plná a krémová, vďaka metóde výroby Sur-lie, s dlhým šťavnatým koncom. 

Veltlínske Zelené Limited Edition 2018 suché- Nádherne vyzreté, žltučké a zdravé hrozno z pezinských Greftov dalo základ tomuto výnimočnému vínu. Kvasilo v špeciálnych sudoch z agátového a dubového dreva. Následne odpočívalo a zrelo 10 mesiacov na kvasničných jemných kaloch (Sur-lie). Asi už tušíte že toto víno je iné… Vôňa je extraktívna, bylinná, korenistá, no nájdete i tóny zrelej hrušky a medu. Chuť je komplexná, štrukturovaná, dobre scelená a dlhá. Výborne je už dnes, no jeho skutočný potenciál sa odhalí až po pár rokoch. Vyrobených bolo len 1000 fliaš a každá je ručne číslovaná. Neváhajte s nákupom, počet sa mení každý deň.

Rizling Rýnsky-Víno zlatistej farby s vôňou zrelých marhúľ, broskýň a medu. Chuť je plná, vyvážená, verne kopírujúca aromatiku  so šťavnatým záverom.

Tramín Červený-Víno zlato-zelenkavej farby s peknou korenistou arómou.

Pojem Sur-lie znamená, že víno dozrieva v sudoch, kde boli po celú dobu zrenia ponechané kvasnice a bolo pravidelne premiešavané. Pred plnením do fliaš sa víno kalov zbavuje. Hovorí sa, že metóda Sur-lie víno harmonizuje, prináša nové vnemy pri pití tej istej odrody. Mení sa chuť, vláčnosť a štruktúra vína. Víno môže dosiahnuť tón orieškov a chleboviny, exotickú chuť ananásu, či kokosu. Zlepší sa aj farba vína a celkovo sa nápoj prejasní. Hlavným znakom tohto vína je, že sa rozvíja pomaly a postupne. Cieľom Sur-lie je osloviť náročnejšieho konzumenta, ktorý nevníma víno len na základe prvotnej chuti a vône, ale vníma jednotlivé vrstvy a šírku vína.

Balíček obsahuje:

1 fľaša Veltlínske Zelené Limited Edition 2018 suché

1 fľaša Tramín červený 2018 suché

1 fľaša Rulandské Biele (Pinot Blanc) Sur-lie 2016 suché

1 fľaša Rizling Rýnsky 2018 suché

 

5 / 5 (4x)

Vlastnosti vína

Krajina pôvodu: Slovenské vína
Obsah cukru: suché
Objem: 0,750l
Obsah alkoholu: 13%
Teplota podávania: 10-12°C
Teplota skladovania: 10-12°C
Zrecí potenciál: 2-5 rokov
Zobraziť viac vlastností

Vinárstvo Vinárstvo Korbaš

Vinárstvo Korbaš

S Jarom Korbašom z vinárstva Korbaš som sa prvý krát stretol a potom ešte niekoľko krát ako inak, vo vínnej pivnici. Paradox bol, že to nebola jeho, ale na otvorených pivniciach Malokarpatskej vínnej cesty, kde bol pozrieť priateľov vinárov. Vtedy som ešte nevedel, že pánko je medzinárodný Someliér, vinár, gurmán a má za sebou vinársku školu v Lednici na Morave.

Ďalšie vína tejto odrody

Ďalšie vína z tohto vinárstva