MIX bieleho vína od Jara Korbaša

56,16 € 46,81 € bez DPH 59,12 € pôvodná cena
Skladom

Rodinné vinárstvo Jara Korbaša, ktoré nás opäť očarilo, vydalo ďalšie biele skvosty. Tento krát sme od Jara vybrali neskutočný degustačný set bielych vín, naviac je s 5% zľavou. 

Rulandské Biele - Víno s mohutnou zlatou farbou. Aróma vína je expresívna a dominuje v nej prezretý ananás, jemná vanilka a strúhaný kokos. Chuť je plná a krémová, vďaka metóde výroby Sur-lie, s dlhým šťavnatým koncom. 

Pinot Blanc Limited Edition - Veľmi exkluzívne víno od Jara Korbaša uzrelo svetlo sveta tento mesiac. Šalaperská hora vydala hrozno prvotriednej kvality a Jaro mu doprial patričnú starostlivosť. Kvasilo aj zrelo dlhých 12 mesiacov na jemných kaloch (Sur-lie) v novom francúzskom dreve Barrique a čakalo na svoj správny čas. Vôňa vína vás opantá, nájdete v nej tóny zrelého manga, krémové tóny, kokos a mohutnú aromatiku cédrového dreva. Chuť je harmonická, svieža, medová ľahko pikantná a dlhá. Doprajte si toto exkluzívne víno v kruhu priateľov, alebo ho pokojne odložte a vychutnať o pár rokov. Vyrobených bolo iba 1000 fliaš a každá je ručne číslovaná. Neváhajte s nákupom, počet sa mení každý deň. Kúpiť sa dá aj 1 kus, ale aj v exkluzívnom kartónovom balení po 6 fliaš, ktoré vyzerá ako prémiový darček. Odporúčame podávať k morským plodom, cestovinám so smotanovou omáčkou a syru mozzarella. 

 

Rizling Rýnsky-Víno zlatistej farby s vôňou zrelých marhúľ, broskýň a medu. Chuť je plná, vyvážená, verne kopírujúca aromatiku  so šťavnatým záverom.

Tramín Červený - Krásne polosladké vínko, ktoré si zamilujete a môžete sa ním maznať. Víno má zlatožltú farbu, s vôňou exotického ovocia a korenia. Chuť je plná, guľatá, s príjemným zvyškovým cukrom a dlhým korenistým záverom.

Pojem Sur-lie znamená, že víno dozrieva v sudoch, kde boli po celú dobu zrenia ponechané kvasnice a bolo pravidelne premiešavané. Pred plnením do fliaš sa víno kalov zbavuje. Hovorí sa, že metóda Sur-lie víno harmonizuje, prináša nové vnemy pri pití tej istej odrody. Mení sa chuť, vláčnosť a štruktúra vína. Víno môže dosiahnuť tón orieškov a chleboviny, exotickú chuť ananásu, či kokosu. Zlepší sa aj farba vína a celkovo sa nápoj prejasní. Hlavným znakom tohto vína je, že sa rozvíja pomaly a postupne. Cieľom Sur-lie je osloviť náročnejšieho konzumenta, ktorý nevníma víno len na základe prvotnej chuti a vône, ale vníma jednotlivé vrstvy a šírku vína.

Balíček obsahuje:

1 fľaša Pinot Blanc Limited Edition 2018 suché

1 fľaša Tramín červený 2016 polosladké

1 fľaša Rulandské Biele (Pinot Blanc) Sur-lie 2016 suché

1 fľaša Rizling Rýnsky 2018 suché

 

5 / 5 (4x)

Vlastnosti vína

Krajina pôvodu: Slovenské vína
Obsah cukru: suché
Objem: 0,750l
Obsah alkoholu: 13%
Teplota podávania: 10-12°C
Teplota skladovania: 10-12°C
Zrecí potenciál: 2-5 rokov
Zobraziť viac vlastností

Vinárstvo Vinárstvo Korbaš

Vinárstvo Korbaš

S Jarom Korbašom z vinárstva Korbaš som sa prvý krát stretol a potom ešte niekoľko krát ako inak, vo vínnej pivnici. Paradox bol, že to nebola jeho, ale na otvorených pivniciach Malokarpatskej vínnej cesty, kde bol pozrieť priateľov vinárov. Vtedy som ešte nevedel, že pánko je medzinárodný Someliér, vinár, gurmán a má za sebou vinársku školu v Lednici na Morave.

Ďalšie vína tejto odrody

Ďalšie vína z tohto vinárstva