Pinot Noir rosé PET-NAT 2020 suché

13,18 € 10,98 € bez DPH
Vypredané

Prírodné perlivé víno z vinárstva Domin & Kušický u odrody Pinot Noir alebo aj Rulandské Modré ročníka 2020. Vínko je vyrobené z ekologického vinohradu Pustatina, s nízkym obsahom alkoholu, jemne zakalené ( čo nie je samozrejme vada). Prekvapí Vás iskrivá kyselinka a grepová chuť na jazyku. 

Víno je primárne fermentované vo fľaši bez filtrácie, čírenia, prídavných látok a síry! Víno má HISTAMÍN menej ako 0,5 mg/l čo je vhodné aj pre ľudí trpiacich histamínovou intoleranciou HIT, naviac sa radí aj do kategórie VEGAN víno s CERTIFIKÁTOM na BIO VÍNO.

Najlepšie si ho vychutnáte poriadne vychladené k šalátom alebo len tak, ako švieže pitie na letný večer.

 

4.2 / 5 (5x)

Vlastnosti vína

Krajina pôvodu: Slovenské vína
Bublinky: frizzante
Ročník: 2020
Objem: 0,750l
Obsah alkoholu: 11%
Pôvod hrozna: Stredoslovenská vinohradnícka oblasť Modrokamenský vinohradnícky rajón Vinohradnícka obec Dolné Plachtince
Obsah kyselín: 8,48 g
Teplota podávania: 4 - 6 °C
Teplota skladovania: 8 - 10 °C
Zobraziť viac vlastností

Vinárstvo Domin & Kušický BIO

Domin & Kušický BIO

BIO vinárstvo Domin a Kušický z Veľkého Krtíša bolo založené už v roku 1996. Bio vína neberú ako marketingovú nálepku, ale ako životný štýl. Nechceme Vás nudiť „prázdnymi rečami“ o vinárstve, ale toto sú fakty: Vinohrady zakladali na pozemkoch, bez ťažkých kovov a pesticídov, čo je vlastne aj základné pravidlo ekologického poľnohospodárstva.

Ak si chcete prečítať viac o vinárstve, môžete tak v našom Blogu TU.

Ďalšie vína tejto odrody

Ďalšie vína z tohto vinárstva