Kombo BIO víno rosé perlivé 2019

16,80 € 14,00 € bez DPH
Vypredané

Opäť niečo nové a netradičné ale hlavne PRÍRODNÉ BIO a Vegan víno.

Vinárstvo Domin a Kušický vytvorili prirodzenou sekundárnou fermentáciou ružové perlivé víno z troch odrôd. V zastúpení 60% Pinot Gris, 15% Muscat d´oro a 25% Pinot noir.

Ide o explóziu farieb a chutí. V najväčšom zastúpení je odroda Pinot Gris, potom troška Muscatu, ktoré sa cielene oberali v skorom septembri 2019. Víno potom spontánne kvasilo v nerezových tankoch rok bez akéhokoľvek zásahu. Po roku doň pridali čerstvý mušt Pinot Noir. A hneď putovalo do fľašiek, uskladnili a tak vznikla sekundárna fermentácia. Úplne prirodzene, bez žiadnej pomoci (dodania CO2 alebo cukru, enzýmov, kvasiniek, síry… ako to je štandardne pri štarte sekundárnej fermentácie). Víno si poradilo samo a po 9 mesiacoch zrenia vo fľaši na kvasinkách bez odstrelenia sa vás bude snažiť presvedčiť, že to ide aj iným spôsobom.

5 / 5 (2x)

Vlastnosti vína

Krajina pôvodu: Slovenské vína
Obsah cukru: suché
Bublinky: frizzante
Ročník: 2019
Objem: 0,750l
Obsah alkoholu: 11,5%
Pôvod hrozna: Stredoslovenská vinohradnícka oblasť Modrokamenský vinohradnícky rajón Vinohradnícka obec Veľký Krtíš
Zvyškový cukor: 0,14 g
Obsah kyselín: 7,11 g
Teplota podávania: 8 - 10 °C
Teplota skladovania: 8 - 10 °C
Zobraziť viac vlastností

Vinárstvo Domin & Kušický BIO

Domin & Kušický BIO

BIO vinárstvo Domin a Kušický z Veľkého Krtíša bolo založené už v roku 1996. Bio vína neberú ako marketingovú nálepku, ale ako životný štýl. Nechceme Vás nudiť „prázdnymi rečami“ o vinárstve, ale toto sú fakty: Vinohrady zakladali na pozemkoch, bez ťažkých kovov a pesticídov, čo je vlastne aj základné pravidlo ekologického poľnohospodárstva.

Ak si chcete prečítať viac o vinárstve, môžete tak v našom Blogu TU.

Ďalšie vína tejto odrody

Ďalšie vína z tohto vinárstva