Rizling rýnsky 2017 polosladké

10,50 € 8,75 € bez DPH
Skladom

Víno zlatavej farby. Šampión bielych vín - ostatných Biel Vinalia 2022 a aj zlatá medaila z tejto výstavy. Zároveň Zlatá medaila Vínne trhy Pezinok 2022.

Mohutná aróma žltého ovocia, medu a medových plástov. Chuť je plná, perfektne vyvážená medzi kyselinkou a zvyškovým cukrom. Kto má rád sladkosť medu, príde si na svoje. 

Hodí sa k pikantnejším jedlám ázijskej kuchyne.

 

K vínu Vám vieme vyrobiť osobné venovanie ZADARMO! Stačí napísať text venovania do poznámky pri objednávke.

Darčekové obaly na víno nájdete TU!

Skvelý TIP na chutné paštéty a teriny nájdete TU!

 

 

4.5 / 5 (2x)

Vlastnosti vína

Krajina pôvodu: Slovenské vína
Obsah cukru: polosladké
Ročník: 2017
Objem: 0,750l
Obsah alkoholu: 12,5%
Ocenenia: Šampión bielych vín - ostatných Biel Vinalia 2022 Zlatá medaila Biel Vinalia 2022 Zlatá medaila Vínne trhy Pezinok 2022
Zvyškový cukor: 34,9 g
Obsah kyselín: 8 g
Teplota podávania: 10-12°C
Teplota skladovania: 10-12°C
Zobraziť viac vlastností

Vinárstvo Vinárstvo Korbaš

Vinárstvo Korbaš

 

Za čisto rodinným vinárstvom Korbaš stoií medzinárodný someliér, gurmán a hlavne uznávaný vinár Jaro Korbaš.  Ak ste o tomto vinárstve nepočul, tak je na čase ho ochutnať. Zbiera medaile na rôznych výstavách. Za zmienku stojí spomenúť titul Šampióna na súťaži Biel Vinalia 2022 a Zlatú medailu na Pezinských vínnych trhoch.

Jaro svoju vinársku kariéru zobral z iného konca. Najprv sa stal medzinárodným someliérom a následne vyštudoval vysokú vinársku školu v Lednici na Morave. Dnes robí vína moderným spôsobom. Veľmi dbá na vysokú kvalitu vín, odrodovosť a hlavne je nádherne vidieť v jeho červených, ale aj bielych vínach práca s drevom (barrique). Jeho biele vína sú svieže, majú iskru a hlavne majú plné telo. Červené sú nádherne vyzreté, plné, mohutné a majú dlhý potenciál zrenia. 

Viac informácii nižšie.

Ďalšie vína tejto odrody

Ďalšie vína z tohto vinárstva