Bruale Saperavi Qvevri 2020 suché

20,98 € 17,48 € bez DPH
Skladom

Unikátne víno vyrábané "Kakheti" spôsobom v hlinených amforách - Qvevri. Hrozno z pôvodnej odrody Saperavi pochádza z menších parciel pri Kvareli v regióne Kakheti. Po selekcii hrozno kvasí spoločne so strapinou 2 mesiace v amforách. Pred fľašovaním sa stočí do sudov na jemné odkalenie. Fľašuje sa bez filtrácie. Špecifické víno, ktoré vďaka filozofii jeho autorov pôsobí osviežujúco a prirodzene. Minerálne a jemne zemité vo vôni. Neskôr aj s dotykom višní, byliniek a klinčekov. Stredne plná, kôstkovo ovocná chuť disponuje šarmantnou kyselinkou a živosťou trieslovín. Dlhý, korenistý záver. Potenciál na archiváciu.

3 / 5 (3x)

Vlastnosti vína

Vinárstvo: Bruale
Krajina pôvodu: Gruzínske vína
Odroda: saperavi
Obsah cukru: suché
Ročník: 2020
Objem: 0,750l
Obsah alkoholu: 13%
Pôvod hrozna: Kakheti
Teplota podávania: 16 – 18°C
Teplota skladovania: 12 – 18°C
Zrecí potenciál: 4 - 10 rokov
Kategória: odrodové
Zobraziť viac vlastností

Vinárstvo Bruale

Gruzínka Alex Motserelia sa pred desiatimi rokmi stretla s Francúzom Brunom Giroudom. Láska k prírode a poľnohospodárstvu ich okrem vášne k vínu viedla k investovaniu v regióne Kakheti. Chateau Bruale a Cap Georgia spolupracujú na výrobe kvalitných vín, ako aj miestneho kúska vzdelávania a pohostinnosti. 

Ich vína sa vyrábajú výhradne v qvevri (alebo kvevri), tradičnej metóde vinifikácie. V roku 2017 plodina priniesla 9 000 fliaš Sapervi a 15 000 fliaš Rkatsiteli-Mtsvane.

Ďalšie vína z tohto vinárstva