Bruale Rkatsiteli Qvevri Orange 2017 suché

20,98 € 17,48 € bez DPH
Skladom

Unikátne oranžové, alebo správnejšie jantárové víno vyrábané "Kakheti" spôsobom v hlinených amforách - Qvevri. Hrozno z pôvodnej odrody Rkatsiteli pochádza z menších parciel pri Kvareli v regióne Kakheti. Po selekcii hrozno kvasí spoločne so strapinou 6 mesiacov v amforách. Pred fľašovaním sa stočí do sudov na jemné odkalenie. Fľašuje sa bez filtrácie. Jantárovo pomarančový vzhľad. Jedinečný charakter vo vôni zdôrazňuje fenolicky pôsobiaca chuť s bohatou štruktúrou a prirodzenou sviežosťou. Dlhý, mandľovo herbálny záver. Potenciál na archiváciu.

5 / 5 (1x)

Vlastnosti vína

Vinárstvo: Bruale
Krajina pôvodu: Gruzínske vína
Odroda: rkatsiteli
Obsah cukru: suché
Ročník: 2017
Objem: 0,750l
Obsah alkoholu: 14%
Pôvod hrozna: Kakheti
Ocenenia: 94 WP bodov
Teplota podávania: 12 – 14°C
Teplota skladovania: 12 – 18°C
Zrecí potenciál: 4 - 10 rokov
Kategória: odrodové
Zobraziť viac vlastností

Vinárstvo Bruale

Gruzínka Alex Motserelia sa pred desiatimi rokmi stretla s Francúzom Brunom Giroudom. Láska k prírode a poľnohospodárstvu ich okrem vášne k vínu viedla k investovaniu v regióne Kakheti. Chateau Bruale a Cap Georgia spolupracujú na výrobe kvalitných vín, ako aj miestneho kúska vzdelávania a pohostinnosti. 

Ich vína sa vyrábajú výhradne v qvevri (alebo kvevri), tradičnej metóde vinifikácie. V roku 2017 plodina priniesla 9 000 fliaš Sapervi a 15 000 fliaš Rkatsiteli-Mtsvane.

Ďalšie vína z tohto vinárstva