Pinot Blanc 2021 polosuché

12,00 € 10,00 € bez DPH
Posledný 1 ks

Hrozno odrody Pinot Blanc (Rulandské Biele) pochádza vinohradu Sari. Víno jasnej žltozelenej farby. V stredne intenzívnej aromatike nájdeme tóny maslovej hrušky, mandle či chlebovej kôrky. Chuť vína je v porovnaní s vôňou bohatšia a komplexnejšia, pripomína nôty mletej vanilky, dozretého jablka s náznakom bieleho korenia. Po prehltnutí sa objavujú exotické stopy banánov a zelenej figy.

Zvyškový cukor v dochuti pekne umocňuje celkový dojem vína.  Samozrejme obľúbené u ľudí, trpiacich histamínovou intoleranciou, keďže Histamín má pod 0,25mg na 1 liter vína.

OCENENIE:

Rizoto s lesnými hríbmi a slaninkou, langustový krém s pečenou brokolicou, vitello tonnato s kapary, curry s kuracím mäsom a krevetami, bryndzové pirohy.

0 / 5 (0x)

Vlastnosti vína

Vinárstvo: Vinárstvo Tajna
Krajina pôvodu: Slovenské vína
Obsah cukru: polosuché
Ročník: 2021
Objem: 0,750l
Obsah alkoholu: 12%
Pôvod hrozna: Tajna, Slovensko
Zvyškový cukor: 16 g
Obsah kyselín: 7 g
Teplota podávania: 10-12°C
Teplota skladovania: 10-12°C
Zrecí potenciál: 1-3 roky
Dátum zberu: 29.09.2021
Zobraziť viac vlastností

Vinárstvo Vinárstvo Tajna

Vinárstvo Tajna

Najlepšie ceny vín Tajna na Slovensku, sú TU!

Vo vinárstve Tajna zvyknú hovoriť, že s vínom je to rovnaké ako s oblečením. Ak nie ste znalcom vína a chcete si len vypiť alebo vám na kvalite vína až tak nezáleží, vbehnete do supermarketu. Ale ak ste už prenikli do krásneho sveta vína a ste na to hrdí, pôjdete do obchodu s vínom. Čiže do vinárskeho butiku, kde vsadíte na kvalitu a jedinečnosť vína, na ktoré sa nedočkavo tešíte, aby ste si ho v pokoji naliali.

Recepty k vínu

Ďalšie vína tejto odrody

Ďalšie vína z tohto vinárstva