Rizling Rýnsky 2020 suché

12,00 € 10,00 € bez DPH
Vypredané

Víno jasnej žlto-zelenej farby pochádza z vinohradu SARI. Pekná, jemná aromatika, ktorú tvoria tóny zeleného jablka, rozkvitnutej lipy a nedozretej broskyne dopĺňa príjemný vanilkový odtieň. Chuť vína je uhladená s marhuľovým náznakom, kde vás poteší dlhá kyselinka typická pre túto kráľovskú odrodu.

Mladé víno po dokvasení ležalo dva a pol mesiaca na vlastných jemných kaloch, následne sa stočilo a ponechalo zrieť 4 mesiace v nerezovej nádobe až do termínu plnenia.

V masle pošírovaný zubáč na chutney s bazy čiernej, ktorá je doplnená o jemnú chrenovú kôrku, ktorú dochutíme dehydratovanou čiernou bazou a červenú reďkovku marinovanú v zázvorovo bazovom extrakte obohatenom o popol spáleného petržlenu.

5 / 5 (1x)

Vlastnosti vína

Vinárstvo: Vinárstvo Tajna
Krajina pôvodu: Slovenské vína
Obsah cukru: suché
Ročník: 2020
Objem: 0,750l
Obsah alkoholu: 12%
Pôvod hrozna: Tajna, Slovensko
Zvyškový cukor: 6,2 g
Obsah kyselín: 6,2 g
Teplota podávania: 8 - 10 °C
Teplota skladovania: 10-12°C
Zrecí potenciál: 1 - 3 roky
Zobraziť viac vlastností

Vinárstvo Vinárstvo Tajna

Vinárstvo Tajna

Najlepšie ceny vín Tajna na Slovensku, sú TU!

Vo vinárstve Tajna zvyknú hovoriť, že s vínom je to rovnaké ako s oblečením. Ak nie ste znalcom vína a chcete si len vypiť alebo vám na kvalite vína až tak nezáleží, vbehnete do supermarketu. Ale ak ste už prenikli do krásneho sveta vína a ste na to hrdí, pôjdete do obchodu s vínom. Čiže do vinárskeho butiku, kde vsadíte na kvalitu a jedinečnosť vína, na ktoré sa nedočkavo tešíte, aby ste si ho v pokoji naliali.

Ďalšie vína tejto odrody

Ďalšie vína z tohto vinárstva