Hibernal 2023 polosladké

8,40 € 7,00 € bez DPH
Skladom

Hrozno z úrody vlastného vinohradu odrody Hibernal z vinárstva Kozara a vinohradov na "Kozaroch".

Špecifická a dnes ešte málo známa odroda Hibernal, vyšľachtená v Nemecku. Je to kríženec odrody Siebel x Rizlingu Rýnskeho. Rok 2023 dal vinárstvu mierne prezretý Hibernal s vysokou cukornatosťou. Preto ostal tento ročník s vyšším zbytkovým cukrom.

Hibernal 2023 vás privíta sviežou, ovocnou vôňou s tónmi zrelých broskýň, ananásu a náznakom citrusov. V chuti dominuje jemná sladkosť, ktorá sa nádherne dopĺňa s harmonickou kyselinkou, čím vytvára dokonalú rovnováhu. Na podnebí pocítite aj jemné tóny medu a kvetov, ktoré pretrvávajú v dlhom a príjemnom závere.

Párovanie s jedlom:

Toto polosladké víno je ideálnou voľbou k dezertom, ako sú ovocné tarty, ľahké krémy alebo jemné syry. Výborne sa hodí aj ako aperitív alebo sprievodca príjemným večerom s priateľmi.

5 / 5 (2x)

Vlastnosti vína

Krajina pôvodu: Slovenské vína
Odroda: hibernal
Obsah cukru: polosladké
Ročník: 2023
Objem: 0,750l
Obsah alkoholu: 12%
Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Kozara
Teplota podávania: 10 - 12°C
Teplota skladovania: 10-12°C
Vyrobené množstvo: 1500
Kategória: Odrodové
Zobraziť viac vlastností

Vinárstvo Vinárstvo Kozara

Vinárstvo Kozara

Prvé stretnutie bola úplná náhoda, keďže naša cesta v ten deň smerovala do iného vinárstva v Šenkviciach. (Ale to je už veľa rokov) Náhoda ale chcela, že sme v ten deň ochutnali ich vína, a záver bol, že vína majú fantastické a za dobré ceny. Hneď na druhý deň sme boli späť a nasledovala, už dnes niekoľko ročná vynikajúca spolupráca. 

Ďalšie vína tejto odrody

Ďalšie vína z tohto vinárstva