Chardonnay vinohradnícky výber 2019 suché

11,47 € 9,56 € bez DPH
Skladom

Chardonnay  má pomerne intenzívny odtieň zlatistej farby.  Jemná dymová vôňa prelínaná medovými tónmi s nádychom vyzretých citrusových plodov, ktorú dopĺňajú oriešky a agátové drevo. 

Odporúčame podávať k bielemu mäsu, cestovinám, sladkovodným a morským rybám.

Limitovaná kolekcia Vinohradnícky výber z vinárstva Château Topoľčianky, obsahuje tie najlepšie vína s garanciou pôvodu hrozna z vlastných vinohradov pri ktorých sa kladie dôraz na ich vek, ideálnu polohu a kvalitu pôdy. Následným ručným zberom sa selektujú tie najlepšie strapce a dorábajú prívlastkové vína určené nielen pre vrcholovú gastronómiu ale aj pre milovníkov kvalitného vína.
 

0 / 5 (0x)

Vlastnosti vína

Krajina pôvodu: Slovenské vína
Odroda: chardonnay
Obsah cukru: suché
Ročník: 2019
Objem: 0,750l
Obsah alkoholu: 13,5%
Pôvod hrozna: Južnoslovenská oblasť
Prívlastok: výber z hrozna
Zvyškový cukor: 5,2 g
Obsah kyselín: 6,5 g
Teplota podávania: 10-12°C
Teplota skladovania: 10-12°C
Zrecí potenciál: 2-4 roky
Kategória: odrodové D.S.C.
Zobraziť viac vlastností

Vinárstvo Chateau Topoľčianky

Chateau Topoľčianky

Vinárstvo Château Topoľčianky patrí k popredným producentom vín v Nitrianskej vinohradníckej oblasti. Spoločnosť bola založená v roku 1993, nadväzuje na úspešnú tradíciu a svoje výrobky predáva pod ochrannou známkou „Château Topoľčianky“. Kombináciou jedinečnej severnejšej klímy a variabilnosťou pôdnych podmienok sa za dohľadu kvalifikovaných vinárov rodia zaujímavé vína, ktoré o svojich kvalitách presvedčili odborné komisie na domácich a zahraničných súťažiach.

Recepty k vínu

Ďalšie vína tejto odrody

Ďalšie vína z tohto vinárstva