Primitivo di Manduria Ater 2015

24,90 € 20,75 € bez DPH
Skladom

Veľmi pekné a špeciálne Primitivo, na ktoré bolo ručne zberané hrozno, ktoré sa pre vysoké denné teploty až 40°C zberá v noci, zreje v amerických sudoch a následne vo francúzskych dubových sudoch po bližšie nešpecifikovanú dobu, nakoľko moderné technológie výroby vína stanovujú dobu zrenia na základe chemických, fyzikálnych a senzorických analýz tak, aby sa dosiahla optimálna ovocná vôňa s príchuťou vanilky a ľahko toastovaného pikantného dreva. Víno má jasne červenú farbu a intenzívnu vôňu, kde možno v náznakoch poznať sladkú vanilku a kombináciu ovocného džemu, sliviek a višní. Chuť je plná výrazná, ale vyvážená, aj napriek vysokému obsahu alkoholu. Záver je dlhotrvajúci a intenzívny.

Perfektné sa hodí ku ragú s cestovinami, grilovanému i pečenému mäsu, zverine, či ku zrejúcim syrom a intenzívnejšie dochucovaným jedlám. 

K vínu Vám vieme vyrobiť osobné venovanie ZADARMO! Stačí napísať text venovania do poznámky pri objednávke.

Darčekové obaly na víno nájdete TU!

Skvelý TIP na chutné paštéty a teriny nájdete TU!

0 / 5 (0x)

Vlastnosti vína

Vinárstvo: Ionis
Krajina pôvodu: Talianske vína
Odroda: primitivo
Obsah cukru: suché
Ročník: 2015
Objem: 0,750l
Pôvod hrozna: Puglia, Taliansko
Teplota podávania: 18-19°C
Teplota skladovania: 12-14°C
Zrecí potenciál: 5-10 rokov
Kategória: DOC
Zobraziť viac vlastností

Vinárstvo Ionis

Ionis

Spoločnosť bola založená dr. Giulio Palmisano (enológ) v polovici 70-tych rokov. V roku 2008 po štyridsiatich rokoch skúseností vo vinárskom sektore, s národnými a medzinárodnými obchodnými vzťahmi a aj vďaka podpore synov Sergia a Maura vznikla značka „IONIS“ aby pokračovala v ambicióznom projekte plnenia a marketingu najlepších vín zo Salenta .

IONIS sa zrodil v kopcoch údolia Itria medzi Iónskym morom a Jadranským morom, kde hovoríme o trulli, starobylých farmách, viniciach, vínach a barokovom umení; kde sa tradícia spája so slávnym dedičstvom jedla a vína.

Ďalšie vína tejto odrody

Ďalšie vína z tohto vinárstva