Pinot Blanc Limited Edition 2018 suché

18,00 € 15,00 € bez DPH
Skladom

Veľmi exkluzívne víno od Jara Korbaša , ktoré žnie krásne výsledky aj na výstavách.

Cena Biel Vinalia 2022 za najvyššie hodnotené víno výstavy
Zlatá medaila Biel Vinalia 2022, Zlatá medaila Vínne trhy Pezinok 2022

Šalaperská hora vydala hrozno prvotriednej kvality a Jaro mu doprial patričnú starostlivosť. Kvasilo aj zrelo dlhých 12 mesiacov na jemných kaloch (Sur-lie) v novom francúzskom dreve Barrique a čakalo na svoj správny čas. Vôňa vína vás opantá, nájdete v nej tóny zrelého manga, krémové tóny, kokos a mohutnú aromatiku cédrového dreva. Chuť je harmonická, svieža, medová ľahko pikantná a dlhá. Doprajte si toto exkluzívne víno v kruhu priateľov, alebo ho pokojne odložte a vychutnať o pár rokov. Vyrobených bolo iba 1000 fliaš a každá je ručne číslovaná. Neváhajte s nákupom, počet sa mení každý deň. Kúpiť sa dá aj 1 kus, ale aj v exkluzívnom kartónovom balení po 6 fliaš, ktoré vyzerá ako prémiový darček.

Odporúčame podávať k morským plodom, cestovinám so smotanovou omáčkou a syru mozzarella. 

5 / 5 (3x)

Vlastnosti vína

Krajina pôvodu: Slovenské vína
Obsah cukru: suché
Ročník: 2018
Objem: 0,750l
Obsah alkoholu: 13%
Pôvod hrozna: Malokarpatská Vinohradnícka Oblasť, Chorvátsky Grob
Ocenenia: Cena Biel Vinalia 2022 za najvyššie hodnotené víno výstavy Zlatá medaila Biel Vinalia 2022 Zlatá medaila Vínne trhy Pezinok 2022
Prívlastok: akostné
Zvyškový cukor: 2,8 g
Obsah kyselín: 6,4 g
Teplota podávania: 10-12°C
Teplota skladovania: 10-12°C
Zrecí potenciál: 3-8 rokov
Vyrobené množstvo: 1000
Kategória: odrodové víno
Zobraziť viac vlastností

Vinárstvo Vinárstvo Korbaš

Vinárstvo Korbaš

 

Za čisto rodinným vinárstvom Korbaš stoií medzinárodný someliér, gurmán a hlavne uznávaný vinár Jaro Korbaš.  Ak ste o tomto vinárstve nepočul, tak je na čase ho ochutnať. Zbiera medaile na rôznych výstavách. Za zmienku stojí spomenúť titul Šampióna na súťaži Biel Vinalia 2022 a Zlatú medailu na Pezinských vínnych trhoch.

Jaro svoju vinársku kariéru zobral z iného konca. Najprv sa stal medzinárodným someliérom a následne vyštudoval vysokú vinársku školu v Lednici na Morave. Dnes robí vína moderným spôsobom. Veľmi dbá na vysokú kvalitu vín, odrodovosť a hlavne je nádherne vidieť v jeho červených, ale aj bielych vínach práca s drevom (barrique). Jeho biele vína sú svieže, majú iskru a hlavne majú plné telo. Červené sú nádherne vyzreté, plné, mohutné a majú dlhý potenciál zrenia. 

Viac informácii nižšie.

Ďalšie vína tejto odrody

Ďalšie vína z tohto vinárstva