Famiglia Cielo Prosecco DOC Frizzante

6,20 € 5,17 € bez DPH
Posledný 1 ks

Svetlozlatá farba šumivého Prosecca, s vôňou zrelého ovocia a kvetov.  Chuť je svieža, ovocná so šťavnatou kyselinkou a závanom bielych ruží.

Odporúčame podávať ku grilovanému lososovi, krevetám, morským plodom ale je to aj skvelá kombinácia s mrazom sušenými jahodami do Prosecca.

Sušené jahody naberú objem a budú chutiť ako čerstvé! Lebo nie vždy máme po ruke čerstvé jahody a ani Maruška pre ne nezbehla. 

A v čom je čaro mrazom sušenej jahody? Odstránila sa z nej voda a keď namiesto nej nasiakne sektom, má úplne inú, neopakovateľnú chuť. Nebudeme Vám o tom viac písať, vyskúšajte to sami!

Vyrobené z 200 g čerstvých jahôd. Ovocie sušené mrazom je 100% čisté ovocie, je chrumkavo vysušené, zachováva si farbu, chuť a až 98% výživových hodnôt. Je takmer identické s pôvodným ovocím. Bez farbív a konzervantov.

Ak hľadáte vhodný darček, inšpirujte sa hotovými darčekovými kazetami, klik TU!

4 / 5 (2x)

Vlastnosti vína

Vinárstvo: Cielo e Terra
Krajina pôvodu: Talianske vína
Obsah cukru: polosuché
Bublinky: prosecco
Objem: 0,750l
Obsah alkoholu: 10,5%
Pôvod hrozna: Montorso Vicentino , Taliansko
Teplota podávania: 6 - 8°C
Teplota skladovania: 8 - 10 °C
Zobraziť viac vlastností

Vinárstvo Cielo e Terra

Cielo e Terra

Cielo e Terra má dva korene v regióne Veneto, rodinu Cielo a vinárov z pivníc Berici Colli. A zrod samotného vinárstva sa traduje od r. 1908 na vidieku Vicenza.

Ich vinice sa rozprestierajú na vrchoch Berici, na území sopečného pôvodu, ktoré sa nachádza južne od Vicenzy, mesta presláveného dielami architekta Andrea Palladia, ktorý ho zasvätil ako pamiatku UNESCO. Vďaka širokým lesom a vynikajúcemu podnebiu, blízkosti mora a ochrane Malých Dolomitov je táto krajina ideálnym miestom na pestovanie viniča už od staroveku. Tu sa vyrábali vína Garganega a Tai a majú najstaršie svedectvo o výrobe vína Prosecco. O Prosecco di Monte Berico sa v skutočnosti hovorí v „Roccolo Ditirambo“, literárnom diele z roku 1754. 

Ďalšie vína tejto odrody