Tramín červený vinohradnícky výber 2022 suché

11,47 € 9,56 € bez DPH
Skladom

Zlatožltá farba tohto Tramínu červeného je znakom dobre vyzretého hrozna. Vôňa je silná, plná, korenistá a jemne doplnená o vôňu ruží. Chuť je rovnako silná a extraktívna, no doplnená o jemné medové tóny zanechávajúce dlhotrvajúci chuťový vnem na jazyku.

Skvelá kombinácia ku grilovanému kuraciemu mäsu, sladkovodným a morským rybám, alebo kozím syrom. 

Limitovaná kolekcia Vinohradnícky výber z vinárstva Château Topoľčianky, obsahuje tie najlepšie vína s garanciou pôvodu hrozna z vlastných vinohradov pri ktorých sa kladie dôraz na ich vek, ideálnu polohu a kvalitu pôdy. Následným ručným zberom sa selektujú tie najlepšie strapce a dorábajú prívlastkové vína určené nielen pre vrcholovú gastronómiu ale i milovníkov kvalitného vína.
 

 

0 / 5 (0x)

Vlastnosti vína

Krajina pôvodu: Slovenské vína
Obsah cukru: suché
Ročník: 2022
Objem: 0,750l
Obsah alkoholu: 13,5%
Pôvod hrozna: Nitrianska vinohradnícka oblasť
Prívlastok: odrodové
Zvyškový cukor: 4,2 g
Obsah kyselín: 6 g
Teplota podávania: 10-12°C
Teplota skladovania: 10-12°C
Zrecí potenciál: 2-3 roky
Kategória: výber z hrozna
Zobraziť viac vlastností

Vinárstvo Chateau Topoľčianky

Chateau Topoľčianky

Vinárstvo Château Topoľčianky patrí k popredným producentom vín v Nitrianskej vinohradníckej oblasti. Spoločnosť bola založená v roku 1993, nadväzuje na úspešnú tradíciu a svoje výrobky predáva pod ochrannou známkou „Château Topoľčianky“. Kombináciou jedinečnej severnejšej klímy a variabilnosťou pôdnych podmienok sa za dohľadu kvalifikovaných vinárov rodia zaujímavé vína, ktoré o svojich kvalitách presvedčili odborné komisie na domácich a zahraničných súťažiach.

Ďalšie vína tejto odrody

Ďalšie vína z tohto vinárstva