Negroamaro Iulius 2022

12,50 € 10,42 € bez DPH
Skladom

Jemné zimy a horúce suché letá s občasnými dažďami, pomáhajú udržiavať tradíciu kvalitných vín z oblasti Salento. Ručne zberané hrozno, riadene kvasí v tankoch z nerezovej ocele tak, aby sa zabezpečila jeho vysoká kvalita a koncentrácia. Po krátkom zrení vo francúzskych dubových sudoch, sa zvýrazní príchuť sladkej vanilky a dymových tónov. Následne sa víno prečerpá do tankov z nerezovej ocele, odkiaľ sa stáčajú do fliaš kde pokračuje jeho vyzrievanie. Intenzívna červená farba so širokou škálou vôní po červených bobuľovom ovocí a korenistá chuť sú typické pre odrodu Negroamaro. Víno má plné telo a silný, výrazný buket.

Veľmi pekne sa dopĺňa s dusenou šunkou, jemnými i zrejúcimi syrmi a k rozličnému grilovanému mäsu. 

 

K vínu Vám vieme vyrobiť osobné venovanie ZADARMO! Stačí napísať text venovania do poznámky pri objednávke.

Darčekové obaly na víno nájdete TU!

Skvelý TIP na chutné paštéty a teriny k tomuto vínu nájdete TU!

 

5 / 5 (1x)

Vlastnosti vína

Vinárstvo: Ionis
Krajina pôvodu: Talianske vína
Odroda: negroamaro
Obsah cukru: suché
Ročník: 2022
Objem: 0,750l
Pôvod hrozna: Puglia, Taliansko
Prívlastok: IGT
Teplota podávania: 18-19°C
Teplota skladovania: 12-14°C
Zobraziť viac vlastností

Vinárstvo Ionis

Ionis

Spoločnosť bola založená dr. Giulio Palmisano (enológ) v polovici 70-tych rokov. V roku 2008 po štyridsiatich rokoch skúseností vo vinárskom sektore, s národnými a medzinárodnými obchodnými vzťahmi a aj vďaka podpore synov Sergia a Maura vznikla značka „IONIS“ aby pokračovala v ambicióznom projekte plnenia a marketingu najlepších vín zo Salenta .

IONIS sa zrodil v kopcoch údolia Itria medzi Iónskym morom a Jadranským morom, kde hovoríme o trulli, starobylých farmách, viniciach, vínach a barokovom umení; kde sa tradícia spája so slávnym dedičstvom jedla a vína.

Ďalšie vína tejto odrody

Ďalšie vína z tohto vinárstva