Móže byť cuvée červené 2021 suché

12,47 € 10,39 € bez DPH
Skladom

Veľmi pekné elegantné víno, ktoré prekvapí nie len názvom, ale aj súhrou Svätovavrineckého, Cabernetu Sauvignon a Zweigeltrebe. Spojené v ideálnom pomere, kedy od neho nebudete chcieť ani odísť. Vôňa je ovocná slivkovo višňová.

Odpoveď na otázku čo k nemu podávať je ľahká, jemne upravené mäsko a to Hovädzí rozbif, kurací steak s pečeným zemiakom a bryndzou, alebo plnené šampiňóny.

 

5 / 5 (2x)

Vlastnosti vína

Vinárstvo: Dudo Vinárstvo
Krajina pôvodu: Slovenské vína
Obsah cukru: suché
Ročník: 2021
Objem: 0,750l
Obsah alkoholu: 13%
Pôvod hrozna: Malokarpatská Vinohradnícka Oblasť, Modra
Ocenenia: Zlatá medaila, medzinárodná výstava vín GALICJA VITIS KRAKOV 2023 Zlatá medaila, orešanská koštofka 2023, HORNÉ OREŠANY Zlatá medaila, VITIS AUREA 2024, MODRA
Prívlastok: Akostné víno značkové
Zvyškový cukor: 2,3 g
Obsah kyselín: 4,5 g
Teplota podávania: 16-18°C
Teplota skladovania: 12-14°C
Zrecí potenciál: 2-5 rokov
Kategória: Odrodové víno
Zobraziť viac vlastností

Vinárstvo Dudo Vinárstvo

Dudo Vinárstvo

Vinárstvo Miroslav Dudo z Modry-Harmónie bolo založené v roku 2001, kde nadviazali na bohatú tradíciu niekoľkých generácií vinárskych predkov. Produkujú červené, biele, ružové vína a ponuka je naozaj široká. Pozostáva z 17 druhov vín, 15 odrôd a 2 zanačkové vína (Cuveé). Z ktorých sú najobľúbenejšie Veltlínske zelené, Rizling rýnsky, Chardonnay, Tramín, Sauvignon, Zweigeltrebe, Cabernet Sauvignon, Svätovavrinecké. Dunaj a Devín.

U nás na jasomvino.sk sme pre Vás vybrali tie najlepšie vína, ktoré odzrkadľujú poctivú prácu Miroslava Duda. Chceli by sme špeciálne vyzdvihnúť značkové červené cuvée „Môže byť“ , ktoré je úžasné.

Ďalšie vína tejto odrody

Ďalšie vína z tohto vinárstva