Frizzante Elizabeth rosé 2019 polosladké

5,70 € 4,75 € bez DPH
Skladom
Frizzante Elizabeth rosé 2019 polosladké

Frizzante (perlivé víno) vzniklo kupážou odrôd Zweigeltrebe, Frankovky modrej a Cabernetu sauvignon , pričom macerácia na šupkách prebiehala u každej odrody samostatne. V krásnej ovocnej vôni prevládajú tóny hlavne jahody, ostružiny a čierne ríbezle. V chuti nájdeme sladkasté smotanové tóny pripomínajúce jahodovú zmrzlinu s príjemným zbytkovým cukrom. Mňam.

Odporúčame podávať k dezertom a ovocným letným šalátom.

Taktiež skvelá kombinácia s mrazom sušenými jahodami do Frizzante!

Sušené jahody naberú objem a budú chutiť ako čerstvé! Lebo nie vždy máme po ruke čerstvé jahody a ani Maruška pre ne nezbehla. 

A v čom je čaro mrazom sušenej jahody? Odstránila sa z nej voda a keď namiesto nej nasiakne sektom, má úplne inú, neopakovateľnú chuť. Nebudeme Vám o tom viac písať, vyskúšajte to sami!

Vyrobené z 200 g čerstvých jahôd. Ovocie sušené mrazom je 100% čisté ovocie, je chrumkavo vysušené, zachováva si farbu, chuť a až 98% výživových hodnôt. Je takmer identické s pôvodným ovocím. Bez farbív a konzervantov.

4.8 / 5 (4x)

Vlastnosti vína

Krajina pôvodu: Slovenské vína
Obsah cukru: polosladké
Bublinky: frizzante
Ročník: 2019
Objem: 0,750l
Obsah alkoholu: 11%
Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Hlohovec
Zvyškový cukor: 26,3 g
Obsah kyselín: 7,24 g
Teplota podávania: 6-8°C
Teplota skladovania: 6-8°C
Zrecí potenciál: 1-2 roky
Zobraziť viac vlastností

Vinárstvo Vinárstvo GOLGUZ

Vinárstvo GOLGUZ

Známe vinárstvo Golguz patrí medzi významných producentov vín z Hlohoveckého terroiru v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Rozloha viníc je 240 ha a nachádzajú sa v blízkosti rieky Váh, kde majú skvelé mikroklimatické podmienky na dotváranie unikátnych charakterov vín.

Ďalšie vína tejto odrody

Ďalšie vína z tohto vinárstva