Dunaj 2018 bobuľový výber suché

13,50 € 11,25 € bez DPH
Vypredané
Dunaj 2018 bobuľový výber suché

Odroda Dunaj je Slovenský novošľachtenec odrôd Muškát BouchetxOporto a Svätovavrineckého. Toto krásne a mohutné víno v sebe schováva plnú chuť a tmavočervenú farbu. V chuti a vôni sa dajú nájsť tóny prezretých čerešní a višní, ktoré prechádzajú do čokoládových tónov. Oceňované víno na mnohých výstavách. Nádherne sa hodí k jeleniemu gulášu, divine, harule a k vyzretým syrom. 

5 / 5 (1x)

Vlastnosti vína

Vinárstvo: Dudo Vinárstvo
Krajina pôvodu: Slovenské vína
Odroda: dunaj
Obsah cukru: suché
Ročník: 2018
Objem: 0,750l
Obsah alkoholu: 16%
Pôvod hrozna: Malokarpatská Vinohradnícka Oblasť, Modra
Ocenenia: Zlata medaila a Šampión červených vín Benátecký Hrozen ´19 CZ. Zlatá medaila a Šampión červených vín VF Rača ´19
Prívlastok: bobuľový výber
Zvyškový cukor: 3,1 g
Obsah kyselín: 5 g
Teplota podávania: 14-18°C
Teplota skladovania: 12-14°C
Zrecí potenciál: 3-5 rokov
Kategória: Odrodové víno
Zobraziť viac vlastností

Vinárstvo Dudo Vinárstvo

Dudo Vinárstvo

Vinárstvo Miroslav Dudo z Modry-Harmónie bolo založené v roku 2001, kde nadviazali na bohatú tradíciu niekoľkých generácií vinárskych predkov. Produkujú červené, biele, ružové vína a ponuka je naozaj široká. Pozostáva z 18 druhov vín a 16 odrôd. Z ktorých sú najobľúbenejšie Veltlínske zelené, Rizling rýnsky, Chardonnay, Tramín, Sauvignon, Zweigeltrebe, Cabernet Sauvignon, Svätovavrinecké. Dunaj a Devín. U nás na www.jasomvíno.sk sme pre Vás vybrali tie najlepšie vína, ktoré odzrkadľujú poctivú prácu Miroslava Duda. Chceli by sme špeciálne vyzdvihnúť značkové červené cuvée „Môže byť“ , ktoré je úžasné.

Recepty k vínu

Ďalšie vína tejto odrody

Ďalšie vína z tohto vinárstva